Διαμονή


Αρκετές λύσεις για διαμονή μπορούν εύκολα να βρεθούν στον Πλατανιά. Παρόλα αυτά, ο Ιούνιος είναι υψηλή τουριστική περίοδος για την Ελλάδα και την Κρήτη και έχουμε προ-κλείσει αρκετά δωμάτια στο χώρο του συνεδρίου καθώς και σε κοντινά ξενοδοχεία. Υπάρχει δημόσια συγκοινωνία μεταξύ των ξενοδοχείων όλη την ημέρα. Παρακάτω θα βρείτε μια λίστα με προτεινόμενα ξενοδοχεία.

ΣΗΜΕΙΩΣΤΕ ότι: Από την 1η Ιανουαρίου 2024, όλα τα ξενοδοχεία στην Ελλάδα υποχρεούνται να εφαρμόσουν ένα νέο περιβαλλοντικό τέλος που ορίζεται ως Τέλος Ανθεκτικότητας στην Κλιματική Κρίση. Το τέλος αυτό θεσπίστηκε με το άρθρο 30 του Ν. 5073/2023 και αντικαθιστά τον προηγούμενο Φόρο Διαμονής. Το τέλος καταβάλλεται από τους επισκέπτες που διαμένουν σε ξενοδοχεία, επιπλωμένα δωμάτια/διαμερίσματα (ενοικιαζόμενα δωμάτια) και βραχυπρόθεσμες ενοικιάσεις. Τα καταλύματα είναι υπεύθυνα για την είσπραξη αυτής της προμήθειας από τους επισκέπτες και την αποστολή της απευθείας στις φορολογικές αρχές. Η χρέωση ποικίλλει (από 0,50 έως 10,00 ευρώ ανά δωμάτιο, ανά διανυκτέρευση) ανάλογα με την κατηγορία του ξενοδοχείου και την περίοδο διαμονής.

Η ONLINE ΠΛΑΤΦΟΡΜΑ ΚΡΑΤΗΣΕΩΝ για το Συνέδριο είναι έτοιμη και μπορείτε να κλείσετε τη διαμονή σας μέσω του ίδιου συστήματος που χρησιμοποιήσατε για την υποβολή περιλήψεων και την εγγραφή.

Minoa Palace Resort Hotel / Conference Venue, Deluxe 5 αστέρων
Δίκλινο δωμάτιο για χρήση μονόκλινου με πρωινό: 240 €/διανυκτέρευση
Δίκλινο δωμάτιο για χρήση δίκλινου με πρωινό: 250 €/διανυκτέρευση

Porto Platanias Beach Resort Hotel / Deluxe 5 αστέρων (1.4 km από το κατάλυμα)
Μονόκλινο δωμάτιο με θέα κήπο/πισίνα με πρωινό: 188 €/διανυκτέρευση
Δίκλινο δωμάτιο με θέα κήπο/πισίνα με πρωινό: 200 €/διανυκτέρευση

Porto Platanias Village Resort Hotel / 4 αστέρων (1.4 km από το κατάλυμα)
Μονόκλινο δωμάτιο με θέα κήπο/πισίνα με πρωινό: 165 €/διανυκτέρευση
Δίκλινο δωμάτιο με θέα κήπο/πισίνα με πρωινό: 177 €/διανυκτέρευση

Indigo Mare Hotel / 3 αστέρων (800 μ. από το κατάλυμα)
Στούντιο για χρήση ως μονόκλινο ή δίκλινο, θέα στην ενδοχώρα με πρωινό: 150 €/διανυκτέρευση
Διαμέρισμα ενός υπνοδωματίου για χρήση ως μονόκλινο ή δίκλινο, θέα στην ενδοχώρα με πρωινό: 165 €/διανυκτέρευση

Elia Hotel Platanias / 3 αστέρων (850 μ. από το κατάλυμα)
Classic διαμέρισμα για χρήση μονόκλινου ή δίκλινου χωρίς πρωινό: 115 €/διανυκτέρευση
Superior διαμέρισμα για χρήση μονόκλινου ή δίκλινου χωρίς πρωινό: 140 €/διανυκτέρευση

Πολιτική ακύρωσης:
Δωρεάν ακύρωση καταλύματος με επιστροφή χρημάτων 100% έως 15/05/2023. Ο Ιούνιος είναι υψηλή τουριστική περίοδος και όλες οι κρατήσεις πρέπει να πληρωθούν εκ των προτέρων. Η γνωστοποίηση της ακύρωσης πρέπει να γίνεται εγγράφως και με e-mail (info@diazoma.net) στο Diazoma Conferences and Events (Μαρία Κ. Λεβέντη), πάντα με αναφορά σε τραπεζικό λογαριασμό, συμπεριλαμβανομένου του κωδικού IBAN και SWIFT, όπου μπορεί να γίνει έμβασμα πιθανής επιστροφής χρημάτων, μείον τραπεζικά έξοδα.
Όλες οι επιστροφές χρημάτων θα υποβληθούν σε επεξεργασία μόνο μετά την ολοκλήρωση.


Επιπλέον, μπορείτε να κάνετε κράτηση μεμονωμένα (όχι μέσω της ηλεκτρονικής πλατφόρμας κρατήσεων του συνεδρίου) σε ένα από τα ακόλουθα ξενοδοχεία: 

 

Hotel NameHotel WebsiteHotel Phone NumberHotel Email
Ideal Beach Hotelhttps://idealbeach.gr/0030 28210 68686info@idealbeach.gr 
Platanias Mare Hotelhttps://www.plataniasmare.gr/el/0030 28210 60526info@plataniasmare.gr
Alkyonides Seaside Hotelhttps://www.alkionides-seaside.gr/0030 6941402140alkionidesaprts2@yahoo.gr
Erato Hotelhttps://www.eratobeach.gr/0030 28210 60444res-iolidabeach@smilehotels.gr
Blue Dome Hotelhttps://www.blue-dome-hotel.gr/0030 28210 83664info@blue-dome-hotel.gr
Casa Maria Hotelhttps://casamaria.gr/0030 28210 60742-3reservations@casamaria.gr
Mylos Hotel Apartmentshttps://myloshotel.gr/0030 28210 60528myloshotel@otenet.gr
Omega Platanias Hotelhttps://www.omegaplatanias.gr/0030 28210 60930info@omegaplatanias.gr
Caldera Bay Hotelhttps://www.calderabay.gr/0030 28210 36600reservations@calderabay.gr
Anthi Katerina Roomshttps://www.anthikaterinarooms.gr/en/home/0030 28210 68490info@anthikaterinarooms.gr

 

 

Scroll to Top